top of page

Gülümsemeniz 'Kahve İçmiş' Diyorsa...


Bir Fincan Kahve Dişinizde Leke Yapar mı..?

Kahve çekirdeği yapısında, bir tür polifenol olan ve suda parçalanan 'tanen' adı verilen bileşenleri içerir. Tanen, şarap veya çay gibi içeceklerde bulunur.

Tanenler, renkli bileşenler olarak dişin görünen kısmına yapışmasına neden olur ve dişte istenmeyen bir sarı renk tonu bırakabilirler.

Su dışındaki çoğu içecek gibi kahve de ağızda bakterilerin üremesine ayrıca dişlerin ince ve kırılgan olmasına neden olarak diş erozyonuna neden olabilir. Dişlerinize iyi bakmadığınız takdirde kahve ağız ağız kokusu da yapabilir. Bu sorunları önlemek için, kahve içmeden hem diş hem de dilin fırçalanması önemli.

Uzmanlar Diş SAĞLIĞI İÇİN GÜNDE İKİ FİNCANDAN FAZLA KAHVE İÇİLMESİNİ ÖNERMİYOR...

Araştırmalara göre; düzenli diş fırçalama (mümkünse elektrikli fırça) ile kahve çekirdeği bileşenindeki tanen kaynaklı sarı rengin giderilmesinde çok etkili. Ancak bunu yaparken dişinizi aşırı fırçalamaktan kaçının...

Hemen Panik YOK!!!

Ankara'nın hem sevilen hem de sayılan gezgin ve de akademik yönleri kuvvetli diş hekimleri Prof.Dr.Engin Ersöz ve Dr.Funda Ersöz kahve severlerin diş temizliğine dikkat çektiler!

Günümüzde dental klinik uygulamalarda estetik özelliklerin arttırılmasında popüler restoratif materyaller kullanıldığı biliniyor. Araştırmalarında birden fazla faktöre ( ilerleyen yaş/ maruz kalınan gıda/yiyecek/ düzenssiz bakım) bağlı renk değişimine dikkat çeken Ersöz ailesi, gerek gıda gerekse kahve ya da sigaradaki bileşenlerin emiliminden kaynaklanan renk değişimlerinde restoratif materyaller ile gerektiğinde doğal diş görünümü yakalanabilineceğini belirtiyorlar.

Birer kahve tutkunu olan hekimlerimizin 'Yolculuk Tutkusu' adında bir de harika gezi rehberleri var! Gezip gördükleri yerleri detaylarıyla anlatan çiftin web sayfalarını ziyaret ettiğinizde hekim gözünden kahve önerilerine ya da güzel Cafe'lere ulaşmanız mümkün.

Linke ulaşmak için bir tık : https://www.yolculuktutkusu.com/hangi-kahve-sizin-icin.html

Hekimlerimize 0 (312) 418 15 05 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Health Line

İzinsiz kopyalanması yasal sıkıntı doğurur. by Kahve Gazetesi

Güncel Haberler
Search By Tags
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page