Sam Çeviköz beINGURME'de

10/2/2017

Türkiye’de Kahve Sektöründe sevilen isimlerden Sam ÇEVİKÖZ,  sektöre ilk defa 30 yıl önce Avustralya’da adım atmış ve AASCA (Avustralya Nitelikli Kahve Derneği) tarafından verilen Uluslararası Barista Eğitmeni sertifikasına sahip, alanında bir uzman.

 

Üçüncü Dalga Kahve Akımının öncülerinden olan Sam, doğal ve samimi kişiliği ile birçok insanın sevgisini kazanmış bir isim.

 

Kendisini ilk defa İstanbul Rum Okulu’ndan Kahve Festivalinde tanıma fırsatımız olmuştu. ‘Ministry of Coffee’ (MOC) markasının ardından, şu an ortağı Levent Koçarslan ile yarattığı bir marka olan sektör öncülerinden  FEDERAL Coffee Company ile kahve  dünyasının gönlünü kazandı!

 

Düzenli aralıklarla gerek İstanbul gerekse Ankara’da üçüncü dalga kahve akımı üzerine eğitim ve workshop’lar düzenleyen Sam, İstanbul Üniversitesi’nde de baristalık eğitimleri veriyor.

 

SAM’den Kahve Sektöründe Bir Yenilikçi Adım Daha

 

Kahve hakkında bilmek istedikleriniz, alternatif demleme yöntemleri, çekirdeğin hikayesi ve kavurma yöntemleri  her cumartesi 17:45’te beINGURME televizyon programında izleyicisiyle buluşuyor!

 

Kahve, kokusuyla yola çıkılan bir yolculuk. Sam, bu yolculukta izleyicisiyle buluşuyor.

 

Keyifli programlar diliyoruz.

 

Fotoğraf: Federal Coffee Company'den bir Federal

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Güncel Haberler

September 14, 2020

June 24, 2019

February 6, 2019

Please reload

Search By Tags